חברת הובלות – מה צריך לדעת?

ישנן חברות רבות המספקות שירותי הובלות לכל חלקי הארץ, ובדיוק בגלל זה הבחירה ביניהן קשה. הבחירה צריכה להשען על מספר פרמטרים חשובים, אותם ננסה לסקור במאמר זה, על מנת לסייע לכם בתהליך הבחירה. בסופו של דבר מה שחשוב הוא, שהתכולה שאתם מעבירים תגיע ליעדה בשלום ובזמן, ואלה הפרמטרים שכדאי לבדוק מול החברות השונות:

shutterstock_144903370ותק החברה בתחום

חברת הובלות בעלת ותק רב שנים בתחום ההובלות היא בדרך כלל חברה שמספקת שירות טוב, אחרת כנראה שלא היתה שורדת בשוק התחרותי הזה כל כך הרבה שנים. נסו לברר מתי הוקמה החברה וכמובן גם איזה ניסיון יש לה (בעיקר אם אתם מתכוונים לבצע הובלה של תכולת עסק / משרד / חברה / מפעל, כדאי מאוד לברר אם לחברה יש ניסיון בביצוע הובלות מסוג זה).

המלצות על חברת הובלות

אין כמו המלצות ממכרים, חברים, ידידים או קרובים כדי להעיד על טיב החברה. נכון שלפעמים קורות תקלות, אבל באופן עקרוני – חברה שזוכה להמלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם ושאין להם כל מניע נסתר להמליץ דווקא עליה – היא כנראה חברה שעושה עבודה טובה. דברו עם אנשים שאתם מכירים שהשתמשו לאחרונה בשירותי הובלות ובררו פרטים על חברות. זה לבטח יעזור לכם בבחירה. אם אינכם מכירים אנשים כאלה, בקשו מנציגי החברה רשימת ממליצים וערכו עמם שיחה טלפונית. תמיד טוב לקבל חוות דעת מגורם בלתי תלוי.

סמיכות חברה למקום ממנו מבוצעת ההובלה

על מנת לוודא עד כמה שאפשר, שהסבלים יגיעו אליכם בדיוק בזמן (חשוב בעיקר אם אתם מעבירים עסק, אבל גם זמנכם כאנשים פרטיים הוא לא פחות יקר), כדאי לבחור בחרה הממוקמת כה שיותר קרוב לאתרכם. כך, גם אם אתם מעוניינים לבצע את ההובלה בשעות הבוקר העמוסות, יהיה הרבה יותר סיכוי שהמשאית תעמוד מתחת לביתכם או לעסק בזמן שקבעתם, או לפחות לא הרבה אחר כך.מספר הסבלים

מספר הסבלים בחברה

על מנת שההובלות יתבצעו בצורה יעילה, זהירה ומהירה, חשוב לוודא שמספר הסבלים ששולחת החברה יתאים לכמות התכולה המועברת. גם אם בעל החברה יגיד לכם ששני פועלים והוא זה מספיק כי לבצע הובלת משרד, כי הניסיון שלהם שווה עבודה של שניים נוספים, כדאי שתשקלו שוב ותנסו לחפש חברת הובלות מקצועית שתספק קצת יותר סבלים, כדי שזמנכם היקר לא ירד לטמיון. ואם בסבלים עסקינן, כדאי לברר עם בעל החברה אם הוא מתכוון להיות נוכח במהלך ההובלה או לפחות בחלק מהזמן, על מנת לפקח על ביצוע ההובלה ולדאוג שהיא תתבצע על הצד הטוב ביותר.

סוג הרכבים לביצוע ההובלות

חברת הובלות עושה בדרך כלל שימוש במשאיות לביצוע ההובלה, אלא אם מדובר בהובלות קטנות שניתן לבצע בטנדרים או בטרנזיטים. אם ברשותכם תכולה כבדה או עדינה במיוחד, כדאי לברר עם בעל החברה אם יש ברשותו משאית סגורה, ממוגנת ובעלת רמפה או שהוא עושה שימוש במשאית הממוגנת בברזנט בלבד, שמן הסתם לא כדאי שתוביל את הציוד היקר והעדין שלכם.

שירותים משלימים של החברה

חברות רבות מספקות שירותים משלימים הנלווים לשירותי ההובלות, ובמרבית המקרים הלקוחות אכן נזקקים לחלקם. לכן, חשוב שתבדקו מול החברות מולם אתם עורכים משא ומתן, אם הן אכן מספקות את השירותים הללו, בהם נכללים פירוק והרכבה של רהיטים, שירותי מנוף, שירותי אריזה, שירותי אחסנה ועוד.

מה שבטוח – ביטוח

חשוב שתבדקו שהחברות מולן אתם עורכים את המשא ומתן עובדות ברישיון ושהן מספקות ביטוח מלא על התכולה, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שבמידה וחלילה ייגרם נזק – יהיה לכם אל מי לפנות ובמידת הצורך – גם את מי לתבוע על מנת לקבל פיצוי הולם. שיהיה לכם מעבר נעים ומועיל!